TURKEXIM

Importers Search Engine
  • https://www.facebook.com/turkishexportersdirectory
  • https://plus.google.com/+TurkEximCompanyDirectory
  • https://twitter.com/turkeximport

domates ihracatı 2015

Türkiye'nin 2015 Yılında
Domates İhrac Ettiği Ülkeler 


Etiketler : domates ihracatı,2015 yılı,Türkiye'nin domates ihrac ettiği ülkeler ,
ihracat domates,ihraç domates,domates ihracatı yapılan ülkeler,ne durumda,var mı


Türkiye
'nin 2015 yılının ilk dokuz aylık döneminde taze domates ihracatı 331 milyon


216 bin 162 bin ABD dolarıdır. Rusya ,Türkiye'nin domates ihracatında 2014 yılında olduğu 

gibi ilk sırada yer almaktadır.


Tablo 1: Türkiye'nin 2015 Yılının İlk Dokuz Aylık Dönemde Taze Domates İhracatı 1

   Ülke adıÖlçü adıİhracat Miktarı
İhracat (ABD Doları)
Rusya FederasyonuKG301.209.054227.292.823
RomanyaKG14.457.51413.769.449
Suudi ArabistanKG35.955.90812.282.303
BulgaristanKG13.994.46611.511.137
UkraynaKG9.386.0046.792.997
BelarusKG8.639.2326.088.026
GürcistanKG13.869.8715.404.819
IrakKG14.507.1024.607.350
MoldovaKG8.210.8123.846.731
İsrailKG3.273.1403.191.571
PolonyaKG2.868.4442.793.528
SuriyeKG19.719.3432.447.890
AlmanyaKG1.897.2202.140.136
HollandaKG1.333.0051.593.380
Bosna-HersekKG2.929.9051.221.402
KosovaKG2.317.103985.590
KuveytKG1.835.374668.408
SırbistanKG1.560.782664.876
MakedonyaKG1.008.495395.305
Kuzey Kıbrıs Türk Cum.KG803.566387.788
MacaristanKG384.992373.368
BAEKG1.047.656323.803
HırvatistanKG469.785300.716
AvusturyaKG313.725265.028
İngiltereKG218.019256.759
FransaKG278.583243.410
DanimarkaKG236.604233.982
KazakistanKG485.907194.872
Çek CumhuriyetiKG198.640159.921
LetonyaKG143.215147.284
KaradağKG279.301145.525
ArnavutlukKG227.089119.555
SlovenyaKG185.650112.898
YunanistanKG85.70381.140
LitvanyaKG80.30065.599
AzerbaycanKG125.21052.333
KatarKG44.84137.827
NorveçKG18.25424.533
İsviçreKG14.05717.967
TürkmenistanKG42.75116.011
ÖzbekistanKG19.50010.764
MaldivlerKG4.5386.932
İsveçKG5.1905.944
SingapurKG1.4464.482
Toplam KG
464.687.296311.286.162
1 TÜİK -Rapor tarihi:01/12/2015
Yorumlar - Yorum Yaz


Google Translate